Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • besedacmk czechteam nahled

  Češi a migrační krize

  Nejslavnější fotka Steva McCurryho vznikla v uprchlickém táboře. Jaké jsou zkušenosti dobrovolníků z dnešních táborů? Zveme vás na besedu Češi a migrační krize ve čtvrtek 2. června v 17.00.

 • periny nahled

  Opera pro děti: Peřiny

  Zveme děti i rodiče v sobotu 28. května na veselé operní představení pro malé diváky s názvem Peřiny. Sejdeme se už ve 14 hodin v sále Ogilvy na hradě Špilberku. Vstup je zdarma!

 • vratislav nahled

  Brněnský funkcionalismus ve Vratislavi

  Obytné funkcionalistické domy z kolonie Nový dům z roku 1928 zobrazuje v Polsku výstava nazvaná „Cesta k modernitě. Sídliště Werkbundu 1927–1932.“ Svůj podíl na jejím vzniku má i Muzeum města Brna.

 • najzarka web

  Lucemburská májová noc

  Zažijte romantiku z doby Karla IV. Přijďte si 28. května od 19h poslechnout středověkou hudbu, verše a ochutnat dobovou kuchyni, to vše pod širým nebem s nejkrásnějším výhledem na Brno.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop