Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Dejte pozor, samotná Gorazdova je z části od Úvozu uzavřená, musí se jet z Husovy přes Pellicovu, která je obousměrná. Kromě toho se právě opravuje prostor před východním přístavkem hradu, proto není dočasně možný průchod na severní kurtinu ani parkování na ní. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • lk10

  Letní kino na Špilberku 2018

  Letní kino na nejlepším místě a se super cenou? Jedině na Špilberku. Promítat se bude po celé prázdniny na letní scéně hradu. Který film si vyberete?

 • Hamlet_MBudikova (04)

  Letní shakespearovské slavnosti 2018

  Letní shakespearovské slavnosti 2018 Brno se tradičně konají na hradě Špilberku – a to v termínu od 17. července do 10. srpna. Které hry jsou v programu a co uvidíte úplně poprvé? Čtěte dále.

 • 1 crop2

  Tvář barona Trencka ve 3D rekonstrukci

  Jak doopravdy vypadal baron Trenck, jeden z nejslavnějších vězňů na Špilberku? Jeho tvář teď uvidíte díky projektu, na němž Muzeum města Brna spolupracuje s Masarykovou univerzitou. Vědci vytvořili unikátní 3D model Trenckova obličeje.

 • KNM

  Příběhy z kasemat

  Vydejte se do kasemat na novou hravou zážitkovou prohlídku: čeká vás rozšířená realita, historické příběhy i šifry. Objednejte si prohlídku pro váš tým!

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno