Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je od pondělí 17.7. uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • Výroba medailonků

  Mezinárodní den archeologie

  Pojďte si užít archeologii hravě a s humorem. Zveme vás na Mezinárodní den archeologie na hradě Špilberku v sobotu 21. října od 10 hodin.

 • _MG_6425

  Svatební víkend na Špilberku

  Plánujete svatbu a přemýšlíte, kdo vám vaše sny a představy pomůže nejlépe splnit? Na svatebním veletrhu na Špilberku se v komorní atmosféře seznámíte s těmi nejpovolanějšími. Přijďte o víkendu 4. a 5. listopadu.

 • univ 3 věku 25.3.013 019

  Kulturní akademie třetího věku opět na Špilberku

  V rámci Kulturní akademie třetího věku chystá Muzeum města Brna i v roce 2017/2018 několik zajímavých přednášek a komentovaných prohlídek.

 • vstup 25.3.015

  Vstup z Husovy uzavřen!

  Chystáme pro vás novou expozici, pohodlnější vstup do kasemat. Zavřená je proto vstupní brána od Husovy. Na hrad se dostanete pouze branou od Gorazdovy.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno