Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • jjj

  Zažij televizi, vyhraj televizi

  Česká televize a Muzeum města Brna pořádají soutěž pro děti. Podaří se jim vypátrat televizního šotka a zachránit vysílání pohádek letos o Vánocích? Hlavní cena: televize! Soutěží se od 26. 11. do 20. 12.

 • IMG_5434

  Adventní dílna v Muzeu hraček

  Srdečně zveme vás i vaše děti na adventní Vyprávění o osudech hraček v Muzeu hraček na Měnínské bráně v sobotu 3. prosince. Nebude chybět ani vánoční dílnička. Nápady a dobrou náladu s sebou!

 • na_strechach_detailweb

  Tajemné Vánoce na Špilberku

  Rádi bychom vás pozvali na tradiční adventní akci pro děti, která vás letos zavede do tajemného světa brněnského ilustrátora Pavla Čecha. Tajemné Vánoce na Špilberku budou v sobotu 10. prosince!

 • cimr-3d-nahled

  Cimrmanův trojrozměrný spektákl

  Zveme vás na nevídanou podívanou. Ve výstavě Půlstoletí s Cimrmanem se budou promítat unikátní 3D fotografie, které pořídil pan Miroslav Kopeček v 80. letech na brněnských představeních Divadla Járy Cimrmana. Těšíme se na vás 3. až 4. prosince!

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno