Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: V sobotu 27.5. bude z provozních důvodů hrad Špilberk otevřen pouze do 15 hodin, pokladny se uzavřou již ve 14:30. V pátek 2. 6. nebude po celý den možný vstup na nádvoří hradu, uzavřena bude rozhledna a barokní lékárna včetně prodejny suvenýrů. Vstup na prohlídku expozic bude z jižní strany hradu.

Aktuality

 • La traviata Spilberk - MBudikova_MuMB (17)

  Opera na Špilberku

  Zveme vás na několik letních večerů s operními představeními pod širým nebem. Národní divadlo Brno na Špilberku uvede Toscu, La traviatu, Carmen, Nabucca a La Giocondu.

 • IMG_9545

  Komentovaná prohlídka výstavy Nechtěné dědictví

  Srdečně vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy Nechtěné dědictví v sobotu 27. května od 14 hodin. Provedou vás Šárka Svobodová, Jaroslav Sedlák a Jozef Ondrík z autorského kolektivu.

 • Skutr_4

  XX. sraz historických skútrů zamíří i na Špilberk

  Pojďte se podívat na krásné historické skútry československé výroby! Při jejich XX. Srazu totiž budou v sobotu 10. června k vidění na Špilberku od 11 do 14 hodin.

 • jelen

  Jelen pod širým nebem

  Oblíbená česká folk-rocková kapela Jelen vystoupí v Brně! A hned pod širým nebem – na hradě Špilberku. Těšte se už ve čtvrtek 8. června!

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno