Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Od 9. dubna probíhá oprava prostoru před východním přístavkem hradu Špilberku a z toho důvodu není možný průchod na severní kurtinu ani parkování na ní. Rekonstrukce má být hotova do 15. května. Omlouváme se za komplikaci a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • hrad 02

  Muzejní noc na Špilberku 2018

  V jubilejním roce 2018 se o Muzejní noci hrad Špilberk ponoří do „osmičkových“ výročí osudových pro český národ. Těšte se už v sobotu 19. května večer!

 • ffff

  Probíhá rekonstrukce v severovýchodní části hradu

  V těchto dnech opravujeme prostor před východním přístavkem, dočasně se proto nedá projít na severní kurtinu. Práce mají být hotovy do 15. května.

 • IMG_6290

  Autobusem až na Špilberk!

  Máme pro vás dobrou zprávu. Opět se můžete svézt autobusem až nahoru k hradbám Špilberku. Nasedněte na linku č. 80!

 • celek2

  Okupace 1968 v Brně:
  prosíme o vaše fotky!

  Pomozte nám prosím s naší chystanou výstavou „Rok 1968 v Brně očima cenzora“. Uvítáme vaše fotografie i dobové předměty z osudového období.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno