Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • exp Vasarely 026

  Týden výtvarné kultury 2017

  Op-artová výstava a její animační program pro žáky a studenty – to vás čeká na Špilberku během Týdne výtvarné kultury od 21. března.

 • web

  Strašidelné kasematy

  Na filipojakubskou noc se na Špilberku něco chystá! Zveme odvážné děti i rodiče 30. dubna večer na Strašidelné kasematy! Strach nechte doma.

 • 05a Nám. Svobody P 3958

  Karel Altman: Mezi Polenkou a Stopkou

  Přijměte pozvání na další část doprovodného programu výstavy Nedělní korzo. 6. dubna od 16.30 chystáme přednášku Karla Altmana o brněnských hostincích a kavárnách.

 • trenck

  Prst barona Trencka je zpět u kapucínů

  Po víc než sto letech se vrátil zpět do kapucínské hrobky ztracený prst barona Trencka, který někdo zřejmě z mumie slavného velitele pandurů ukradl na konci 19. století.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno