Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • dp 24.2 077

  JARNÍ PRÁZDNINY MEZI HRAČKAMI

  Tvořivé dílničky pro děti chystáme pro děti o jarních prázdninách ve dnech 5. až 8. února 2018 na Měnínské bráně.

 • celek2

  Okupace 1968 v Brně:
  prosíme o vaše fotky!

  Pomozte nám prosím s naší chystanou výstavou „Rok 1968 v Brně očima cenzora“. Uvítáme vaše fotografie i dobové předměty z osudového období.

 • IMG_0480

  Výstava Stavba jako Brno prodloužena do 11. února!

  Hned ze začátku nového roku pro vás máme dobrou zprávu. Vzhledem k zájmu návštěvníků a především těch s dětmi jsme se rozhodli prodloužit výstavu Stavba jako Brno. Navštívit ji můžete až do 11. února.

 • Kasematy 13.9

  Legendy špilberských kasemat

  Tajemné kasematy na hradě Špilberku lákají každý rok desítky tisíc návštěvníků. Co je pravdy na pověrách o kasematech? Čtěte dále. Nebo se rovnou přijďte podívat.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno