Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • IMG_3479_web

  Ignis Brunensis začíná nad Špilberkem

  Zahajovací ohňostroj nazvaný „Slavkovské slunce“ si budou moci Brňané vychutnat již 28. 5. ve 22:30.

 • exp Šindler 033 (1)

  Komentované prohlídky výstavy Jiřího Šindlera

  Po dvě květnové soboty 23. a 30. května si můžete projít výstavu Jiřího Šindlera: Doteky téměř něžné s kurátorem Ivo Binderem. Začátek je vždy v 16: 30.

 • obrazek

  Food Festival Špilberk

  Tradiční Food Festival Špilberk se blíží, milovníci gastronomie obsadí Špilberk o víkendu 5. – 7. června 2015. Hrad Špilberk, s výjimkou kasemat, bude po dobu festivalu uzavřen.

 • DB08

  Nová kostýmovaná prohlídka:
  Kterak Švédi Brno nedobyli

  U příležitosti 370. výročí obléhání Brna Švédy jsme pro vás připravili zbrusu novou kostýmovanou prohlídku "Kterak Švédi Brno nedobyli". Začínáme už 9. května!

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno