Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


Aktuality

 • Stroje nahled

  Stavíme historický jeřáb a beranidlo

  Stavíme repliky historických stavebních strojů! Přijďte se od 18. do 28. 4. kdykoli přes den podívat, jak se vyrábí středověký jeřáb či beranidlo. Vstup zdarma.

 • JK_startovac_webhhhh

  Podpořte na Startovači výstavu Jeden kmen

  Na podzim u nás bude k vidění výjimečná skřetí fantasy výstava Jeden kmen. Napomozte prosím jejímu vzniku, nepřijdete zkrátka!

 • IMG_9182michalcb

  Noblesní neděle na Špilberku

  Kouzlo nedělních promenád se vší noblesou zažijete na hradě Špilberku v neděli 30. dubna. Jste zváni na program plný workshopů a hudby.

 • web

  Strašidelné kasematy

  Na filipojakubskou noc se na Špilberku něco chystá! Zveme odvážné děti i rodiče 30. dubna večer na Strašidelné kasematy! Strach nechte doma.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno