Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • rekl hračky 025 f1

  Jarní prázdniny v Muzeu hraček

  Ještě nemáte plány na jarní prázdniny? Muzeum města Brna pro Vás připravilo po dobu jarních prázdnin speciální program v Muzeu hraček v Měnínské bráně.

 • b5

  Bomby přibývají

  Webová aplikace znázorňující na mapě Brna dopady bomb z let 1944/45 je od svého spuštění neustále aktualizována. Přibylo v ní přes 300 fotografií a 140 nově identifikovaných zásahů.

 • tvk 13c 015_upr

  Šifra Špilberk

  Buďte mezi prvními, kdo vyzkouší novou interaktivní stezku pro hráče od 9 let, skupiny i jednotlivce. Začínáme 25. ledna.

 • KU 3 věku

  Kulturní akademie třetího věku startuje

  Kulturní akademie je určena všem milovníkům historie a brněnské kultury vůbec ve věku 55+ bez zvláštních nároků na vzdělání.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno