Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Stálá expozice „O nové Brno“ je od 9. listopadu do 31. prosince 2018 zavřená z důvodu rekonstrukce výstavních prostor. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.


Aktuality

 • kaspar2018

  Kašpárkovy Vánoce na Špilberku

  Tradiční adventní akce pro děti na Špilberku se bude konat i letos. Srdečně vás zveme v sobotu 8. prosince 2018 na Kašpárkovy Vánoce na Špilberku!

 • Vila Tugendhat v Brně, 1931

  Kalendář na rok 2019:
  Brněnská meziválečná architektura

  Skvosty brněnské meziválečné architektury v dobových fotografiích Rudolfa Sandala můžete obdivovat po celý rok 2019 v našem novém kalendáři. Zakoupíte jej na hradě Špilberku a na vile Tugendhat.

 • CELKOVY_POHLED

  Podílíme se na pražské výstavě
  o bydlení za první republiky

  Vřele doporučujeme výstavu „Jak jsme chtěli bydlet: Bytová politika Československa 1918–1938“ v Praze. Muzeum města Brna k ní totiž přispělo částí o slavné brněnské funkcionalistické kolonii Nový dům.

 • KNM

  Příběhy z kasemat

  Vydejte se do kasemat na novou hravou zážitkovou prohlídku: čeká vás rozšířená realita, historické příběhy i šifry. Objednejte si prohlídku pro váš tým!

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno