Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • BDD

  Letní program na Špilberku 2019

  Léto na Špilberku se už tradičně nese ve znamení kultury. I v roce 2019 se můžete těšit na spoustu koncertů, divadel, festivalů a parties. Co vše se na hradě chystá? Klikněte pro kompletní přehled kulturního programu.

 • Polska_krev

  Opera na Špilberku 2019

  Již počtvrté Národní divadlo Brno v létě odehraje to nejlepší ze svého operního repertoáru na hradě Špilberku. Těšte se na Verdiho, Bizeta, Nedbala nebo Pucciniho pod širým nebem!

 • GM 2019 MWecker-191

  2. místo na Gloria Musaealis za knihu
  Nový dům Brno / New House Brno / 1928

  V soutěži Gloria Musaealis jsme se umístili na 2. místě v kategorii Muzejní publikace roku s knihou Nový dům Brno / New House Brno / 1928, kterou připravili kolegové z Oddělení dějin architektury. Gratulujeme!

 • Ondras-Krajinou-casu

  Večery s Ondrášem na Špilberku

  Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je na Špilberku již tradičním letním hostem. Tentokrát vystoupí rovnou třikrát, od 18. do 19. června 2019.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno