Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je od pondělí 17.7. uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.
O víkendu 9. a 10. září se na celém hradě Špilberku uskuteční akce „Špilberk žije řemeslem!“, při níž platí mimořádné vstupné, které se vybírá již při vstupu do areálu. Volný vstup (bez vstupenky) do restauračních zařízení, na hradby i nádvoří tedy nebude možný. Více informací o akci zde.

Aktuality

 • malovkas nahled

  Malování v kasematech

  Příjemné odpoledne plné barev a příběhů se pro vás i vaše děti chystá v kasematech na Špilberku. Kdy? V pondělí 28. srpna od 13 hodin. Jste srdečně zváni!

 • JK_startovac_webhhhh

  Festival k zahájení výstavy Jeden kmen

  Brněnský fantasy projekt Jeden kmen vám ukáže svět skřetů z kmene Snaga. Velkolepá fotografická výstava začne netradičně – místo vernisáže vás zveme rovnou na open-air festival! 23. září od 13.30 na Špilberku.

 • hrad_iluweb

  Špilberk žije řemeslem!

  Je to tu zas! Už popáté otevřeme celý hrad. Čeká vás pestrý program pro celou rodinu a řemeslná hra. O víkendu 9. a 10. září Špilberk žije řemeslem!

 • IMG_2753

  Mezinárodní hudební festival Špilberk 2017

  Kulturní zážitky pod širým nebem – na to opět láká další ročník tradičního Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk pod taktovkou Filharmonie Brno. Od 13. do 25. srpna.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno