Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Upozornění: Dne 28.9. 2016 budou z důvodu konání operního představení Carmen stálé expozice, přechodné výstavy a rozhledna mimořádně uzavřeny již ve 14:30. Prodej vstupenek bude ukončen již ve 14 hodin. Provoz kasemat zůstává nezměněn.

Aktuality

 • foto_web

  Civilizované bývanie pre každého.
  Jan Vaněk (1891–1962)

  Srdečně zveme na výstavu do Slovenského národního muzea v Bratislavě, na které jsme se podíleli. Výstava o tvorbě architekta Jana Vaňka je v Bratislavě k vidění od 5. října 2016 do 2. dubna 2017.

 • nocnibeh-nahled

  Noční běh Brnem povede i přes Špilberk

  Běh na 5 nebo 10 mil požene závodníky i letos přes noční Špilberk. Závodit se bude v sobotu 24. září od 20 hodin.

 • carmen nahled

  Opera Carmen na Špilberku

  Pojďte naposledy v tomto roce vyslechnout operu pod širým nebem na nádvoří Špilberku. Národní divadlo Brno tu uvede Bizetovu Carmen ve středu 28. září v 16 hodin.

 • svk nahled

  DO KASEMAT S NÍM!

  Zažít kasematy trochu jinak – v noci a jako vězeň? Teď máte šanci, přidali jsme dokonce ještě jeden termín. Zveme vás na tematické nocování v kasematech s překvapením o sobotách 17. a 24. září a 15. října. Odvahu s sebou!

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno