Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


V pátek 24. 5. 2019 bude celý hrad z důvodu příprav noční hradní slavnosti (ohňostroj) od 15 hodin uzavřen pro návštěvníky, výstavy budou otevřeny do 14.30 a pokladny do 14 hodin. V sobotu 25. 5. 2019 budou z důvodu akce 150 let MHD uzavřeny všechny výstavy i kasematy a bude po celý den uzavřeno malé a velké nádvoří.
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • GM 2019 MWecker-191

  2. místo na Gloria Musaealis za knihu
  Nový dům Brno / New House Brno / 1928

  V soutěži Gloria Musaealis jsme se umístili na 2. místě v kategorii Muzejní publikace roku s knihou Nový dům Brno / New House Brno / 1928, kterou připravili kolegové z Oddělení dějin architektury. Gratulujeme!

 • Ondras-Krajinou-casu

  Večery s Ondrášem na Špilberku

  Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je na Špilberku již tradičním letním hostem. Tentokrát vystoupí rovnou třikrát, od 18. do 19. června 2019.

 • vizie-modernosti-rudolf-sandalo

  Sandalovy fotografie z našich sbírek
  jsou k vidění v Bratislavě

  Naši loňskou výstavu unikátních fotografií Rudolfa Sandala, který zachycoval meziválečnou avantgardní architekturu v Československu, mohou až do 1. září 2019 zhlédnout návštěvníci Slovenského národního muzea v Bratislavě.

 • IMG_6290

  Autobusem až na Špilberk!

  Máme pro vás dobrou zprávu. Opět se můžete svézt autobusem až nahoru k hradbám Špilberku. Nasedněte na linku č. 80!

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno