Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je od pondělí 17.7. uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.
UPOZORNĚNÍ: Dne 29. listopadu budou z provozních důvodů od 9 do 12 hodin uzavřeny kasematy a rozhledna.

Aktuality

 • IMG_0451

  Stavební technika středověku

  Jak fungovaly středověké stavební stroje a jak fungují ty dnešní? Které z nich jsou ekonomičtější či ekologičtější? Zjistíte na přednášce tesařského mistra Petra Růžičky ve středu 6. prosince v 17.00 na Špilberku.

 • chuchla bb

  Hravé Vánoce na Špilberku

  Pojďte si pohrát s poťouchlým Chuchlem a užít si adventní pohodu na akci Hravé Vánoce na Špilberku, která potěší děti i jejich rodiče. Čekají vás hříčky, divadélka, vánoční strom a spousta dalšího. Kdy? V sobotu 9. prosince.

 • jeden kmen_MBudikova (14)

  Jak vznikal Jeden kmen

  Kolik práce a nadšení stojí za skřetím projektem Jeden kmen? Poslechněte si vyprávění Ctibora Ostrého, člena projektu a zároveň kurátora výstavy na Špilberku. Kdy? V sobotu 25. listopadu ve 14.00 a v 16.00.

 • vino

  Víno z blízka na Špilberku

  Milovníci dobrého vína, pozor! Pojďte ochutnat vína z 16 moravských vinařství, projít se po krásných prostorech hradu Špilberku a prohlédnout si výstavy Muzea města Brna. Zveme vás na akci Víno z blízka na Špilberku v sobotu 2. prosince.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno