Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • rekonstrukce pøíjezdu arcivévody Ferdinanda 28.6.2014

  Špilberk žije v monarchii

  O víkendu 13. – 14. září hrad Špilberk opět celý otevřen za jednotnou cenu!

 • info12_0060

  Letní festival staré hudby 2014

  Od července do září probíhá Letní festival staré hudby. Čtyři koncerty z deseti se odehrají v sále Ogilvy na Špilberku.

 • foto_mesyo_spilberk_sirka1920px

  Podzim na Špilberku

  Mesyo o.s. ve spolupráci s Muzeem města Brna zve na koncert nazvaný Podzim na Špilberku, který se uskuteční na velkém nádvoří hradu Špilberku 18. září 2014 od 19:30.

 • A7860_8854m

  Zahájení projektu „Velká válka“
  v sobotu 28. června

  V sobotu 28. 6. uplyne 100 let od atentátu na Františka Ferdinanda d’Este. Na Špilberku proběhne rekonstrukce atentátu a také bude zahájen projekt Velká válka. Expozice hradu budou kvůli této akci uzavřeny již v 16 hodin.


Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno