Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • 204x142 fotom

  Svatební víkend na Špilberku 2019

  Pojďte si naplánovat svatbu vašich snů v příjemné atmosféře komorního veletrhu svatebních služeb. Již 3. ročník Svatebního víkendu na Špilberku se koná o víkendu 2. a 3. listopadu 2019 vždy od 10 do 18 hodin.

 • IMG_2795

  Podzimní prázdniny s Trenckem

  Pojďte se s dětmi o podzimních prázdninách seznámit s legendárním baronem Trenckem k nám na Špilberk. Kdy? 29. a 30. října 2019.

 • onb_tugendhat

  Přednáškový cyklus O nové Brno

  Brněnskou moderní architekturu, design a umělecké řemeslo z meziválečného období představí přednáškový cyklus „O nové Brno“ v Technickém muzeu, kde vystoupí historici architektury z Muzea města Brna. Kdy? Od 10. 10. do 28. 11.

 • tělocv.družstvo Sokol Brno druhý zprava Šupčík

  Návrat první české zlaté olympijské medaile do Brna

  Před 95 lety, 20. 7. 1924, získal v Paříži brněnský Sokol Bedřich Šupčík vůbec první české zlato z Olympiády. Jeho medaili vám představíme v sobotu 20. 7. 2019 ve 13.30 na Špilberku ve sportovní výstavě Branky Body Brno. Chystáme i speciální komentované prohlídky ve 14 a 16 hodin.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno