Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • vizie-modernosti-rudolf-sandalo

  Sandalovy fotografie z našich sbírek
  jsou k vidění v Bratislavě

  Naši loňskou výstavu unikátních fotografií Rudolfa Sandala, který zachycoval meziválečnou avantgardní architekturu v Československu, mohou až do 1. září 2019 zhlédnout návštěvníci Slovenského národního muzea v Bratislavě.

 • TK Pirchan

  Na Pirchana s vyprávěním kurátora

  Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se v rámci Brno Art Week koná komentovaná prohlídka výstavy Emil Pirchan: „Malerfürst“ brněnské okružní třídy. Od 16 hodin vám bude o nejslavnějším brněnském malíři konce 19. století vyprávět kurátor Robert Janás.

 • vernisaz - pirchan (08)

  Brno Art Week 2019 na Špilberku

  Tradiční akce Týden výtvarné kultury se přejmenovává na Brno Art Week. I letošní ročník vás zavede na mnoho míst v Brně včetně hradu Špilberku. Co pro vás ve dnech od 23. do 26. dubna 2019 chystáme?

 • IMG_6290

  Autobusem až na Špilberk!

  Máme pro vás dobrou zprávu. Opět se můžete svézt autobusem až nahoru k hradbám Špilberku. Nasedněte na linku č. 80!

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno