Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • wv80 nahled

  Woody Vašulka slaví 80. narozeniny

  Bohuslav Woody Vašulka, jehož dílo loni představilo Muzeum města Brna na Špilberku, slaví dne 20. ledna 80. narozeniny. U této příležitosti vystaví Moravská galerie Vašulkovu instalaci Light Revisited – Noisefields, které bylo restaurováno právě pro výstavu na Špilberku.

 • grrr

  Rekordní návštěvnost Muzea města Brna

  Muzeum města Brna navštívilo za loňský rok necelých 170 000 platících. Návštěvnost muzea se tak oproti předchozímu roku zvýšila o 11,2 %. Ba co víc, od roku 1998, kdy muzeum začalo návštěvnost sledovat, jde o její nejvyšší hodnotu.

 • img_6689

  Čechovy příběhy v pohybu: animační dílny

  Čechovy příběhy v pohybu? Zajisté. Pojďte spolu s Pavlem Čechem rozpohybovat jeho obrázky a vytvořit krátký animovaný film! Zveme vás na animační dílny v termínech 22. ledna a 19. února.

 • exp-tajemne-pribehy-027

  Kudy do tajemných světů Pavla Čecha?
  Napoví beseda s autorem

  Tajemný svět z obrázků Pavla Čecha si můžete užít na autogramiádě a besedě s autorem, která se bude konat 4. 2. 2017 v 15.00 hodin.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno