Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • img_7636

  Tipy na dárky z Muzea města Brna

  Jestli vás děsí předvánoční shon při nákupu dárků, máme řešení. V našich obchodech na hradě Špilberku i na vile Tugendhat pořídíte pěkné věci a ještě si uděláte příjemnou vycházku. Výběr máme velký – od knížek Pavla Čecha přes Cimrmanovy busty až po andílky ochránce, suvenýry s motivy Špilberku nebo knihy o historii a architektuře.

 • 2v1a

  Dvě zimní výstavy – za výhodnou cenu

  Pokud na hradě Špilberku navštívíte výstavy Vysílá studio Brno a Tajemné příběhy Pavla Čecha, můžete využít zvýhodněné vstupné a ušetřit. Čtěte dále!

 • jjj

  Zažij televizi, vyhraj televizi

  Česká televize a Muzeum města Brna pořádají soutěž pro děti. Podaří se jim vypátrat televizního šotka a zachránit vysílání pohádek letos o Vánocích? Hlavní cena: televize! Soutěží se od 26. 11. do 20. 12.

 • na_strechach_detailweb

  Tajemné Vánoce na Špilberku

  Rádi bychom vás pozvali na tradiční adventní akci pro děti, která vás letos zavede do tajemného světa brněnského ilustrátora Pavla Čecha. Tajemné Vánoce na Špilberku budou v sobotu 10. prosince!

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno