Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


HLEDÁME ÚČETNÍ
Pojďte držet hradní kasu! Přijmeme šikovnou posilu do našeho ekonomického oddělení na pozici účetní. Kromě platu nabízíme i spoustu výhod, přátelský kolektiv a nejkrásnější výhled na Brno. Nástup: nejlépe ihned. Máte-li zájem, pište na franzova@spilberk.cz
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice Vulcanalia. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • IMG_1306-2a

  Špilberk žije baronem Trenckem!

  Císařovna Marie Terezie míří na Špilberk a s ní i zdejší proslulý vězeň baron Trenck! Pojďte se s námi přenést do 18. století a užít si spoustu dobrodružství a zábavy pro celou rodinu. Zveme vás na Špilberk o víkendu 7. a 8. září 2019!

 • letemsvetem2

  Výstava Ateliéru Studánka na Špilberku

  Papírové sochy a grafiky svých malých i větších žáků představí už tradičně na hradě Špilberku Ateliér Studánka. Výtvarnou výstavu tu zhlédnete od 3. 9. do 27. 9. 2019 zdarma.

 • Polska_krev

  Opera na Špilberku 2019

  Již počtvrté Národní divadlo Brno v létě odehraje to nejlepší ze svého operního repertoáru na hradě Špilberku. Těšte se na Verdiho, Bizeta, Nedbala nebo Pucciniho pod širým nebem!

 • BDD

  Letní program na Špilberku 2019

  Léto na Špilberku se už tradičně nese ve znamení kultury. I v roce 2019 se můžete těšit na spoustu koncertů, divadel, festivalů a parties. Co vše se na hradě chystá? Klikněte pro kompletní přehled kulturního programu.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno