Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • IMG_5806s

  Sborník FORUM BRUNENSE vychází již 30 let

  Muzeum města Brna vydává sborník o své činnosti za loňský rok 2017. Jde o jubilejní třicáté číslo. Co se v něm dočtete a o čem bylo to úplně první z roku 1988?

 • TVK 9.3 028 foto Milos Strnad

  Týden výtvarné kultury 2018

  Tradiční brněnská akce Týden výtvarné kultury se letos koná od 5. do 11. března 2018 a ani tentokrát se nevyhne Muzeu města Brna. Již devátý ročník má podtitul „Neskrývej“. Nic tedy neskrýváme: čtěte dál, co všechno na Špilberku chystáme.

 • exp kmen 020

  Výstava Jeden kmen prodloužena do 1. dubna!

  A není to apríl. Oblíbenou výstavu Jeden kmen o skřetech z kmene Snaga pro vás necháme otevřenou déle – až do 1. dubna 2018.

 • celek2

  Okupace 1968 v Brně:
  prosíme o vaše fotky!

  Pomozte nám prosím s naší chystanou výstavou „Rok 1968 v Brně očima cenzora“. Uvítáme vaše fotografie i dobové předměty z osudového období.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno