Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů nelze v současné době hrát hru Příběhy z Kasemat. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • Špilberk 9.7 007 foto Milos Strnad

  Březen, do hradu vlezem

  Pojďte si zpříjemnit první jarní dny návštěvou hradu Špilberku. Turistická sezóna na něm přece trvá celý rok. Od 5. do 31. března pro vás navíc máme speciální zvýhodněné vstupné. Čtěte dále.

 • IMG_3756bb

  Forum brunense 2018

  Na čem pracovali odborní pracovníci Muzea města Brna v roce 2018? To zjistíte v novém vydání sborníku Forum brunense. Dočtete se např. o historii sportu v Brně, o úpravách parku pod Špilberkem nebo o archeologickém průzkumu areálu Vlněny.

 • Hrad králů I 101 foto Milos Strnad

  Příměstské tábory na Špilberku v létě 2019

  Nejvyšší čas přihlásit vaše ratolesti na tábor je právě teď! Spolu s organizací Lipka pořádáme o letních prázdninách dva turnusy příměstského tábora „Oživlé baroko na Špilberku“.

 • kalendars

  Kalendář na rok 2019:
  Brněnská meziválečná architektura

  Skvosty brněnské meziválečné architektury v dobových fotografiích Rudolfa Sandala můžete obdivovat po celý rok 2019 v našem novém kalendáři. Zakoupíte jej na hradě Špilberku a na vile Tugendhat.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Celý rok máme na Špilberku otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno