Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.


Aktuality

 • CELKOVY_POHLED

  Podílíme se na pražské výstavě
  o bydlení za první republiky

  Vřele doporučujeme výstavu „Jak jsme chtěli bydlet: Bytová politika Československa 1918–1938“ v Praze. Muzeum města Brna k ní totiž přispělo částí o slavné brněnské funkcionalistické kolonii Nový dům.

 • mda 02

  Mezinárodní den archeologie 2018

  Pojďte si vyzkoušet práci archeologa! Seznámíte se s výzkumy od pravěku po středověk a poznáte, co právě zkoumají brněnští archeologové. Zveme vás v sobotu 20. 10. od 10 h na hrad Špilberk na Mezinárodní den archeologie. Vstup zdarma!

 • IMG_6750

  100 let Československa:
  Komentovaná prohlídka
  výstavy o roce 1918

  Přesně na 100. výročí vzniku Československa dne 28. října vás výstavou „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala...“ provede kurátor Radim Dufek. V 10 hodin na Špilberku!

 • bb

  Svatební víkend na Špilberku 2018

  Jak vypadá svatba Vašich snů? Nebo si Vaše představy ještě potřebujete utřídit? Zveme Vás na Svatební víkend na hradě Špilberku - 3. a 4. listopadu 2018

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno