Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je od pondělí 17.7. uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde

Aktuality

 • vstup 25.3.015

  Vstup z Husovy uzavřen!

  Chystáme pro vás novou expozici, pohodlnější vstup do kasemat. Zavřená je proto vstupní brána od Husovy. Na hrad se dostanete pouze branou od Gorazdovy.

 • lss02

  Letní shakespearovské slavnosti Brno 2017

  Kam jinam na Shakespeara než na Špilberk? Zveme vás od 17. července do 9. srpna na tradiční divadelní festival přímo na nádvoří Špilberku. Čeká vás sedm inscenací i komponovaný večer s Janem Třískou jako pocta Shakespearovi.

 • jerab

  Roztočte jeřáb!

  V sobotu 29. července roztočíme na Špilberku historický jeřáb a budeme s ním zvedat těžká břemena. Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy Stavba jako Brno. Určitě přijďte! Začínáme v 15 hodin.

 • lk10

  Letní kino na Špilberku 2017

  Letní kino na nejlepším místě a se super cenou? Jedině na Špilberku. Promítat se bude po celé prázdniny na letní scéně hradu. Který film si vyberete?

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno