Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Právě probíhá oprava prostoru před východním přístavkem hradu Špilberku a z toho důvodu není možný průchod na severní kurtinu ani parkování na ní. Rekonstrukce má být hotova již brzy. Omlouváme se za komplikaci a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • panely-084

  Brněnská historie pod elektronovým mikroskopem

  Pojďte se podívat na unikátní snímky našich cenných exponátů pořízené pomocí elektronové mikroskopie. Malá výstava přímo venku na dělovém bastionu Špilberku je vám přístupná od 21. května každý den zdarma.

 • oživ obraz

  Týden uměleckého vzdělávání
  a amatérské tvorby na Špilberku

  Muzeum města Brna se letos připojuje k akci Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, která se koná po celé republice. Na hradě Špilberku vás čekají dva zajímavé programy ve stálých expozicích ve dnech 21., 22. a 23. května.

 • IMG_2051

  Ohňostroje ve 3D!

  Světelná barevná krása na nebi – a dokonce trojrozměrně! Zveme vás do naší stálé expozice Vulcanalia, kterou jsme nyní nově doplnili o 3D snímky ohňostrojů od brněnského fotografa Miroslava Kopečka.

 • Kasematy 13.9

  Legendy špilberských kasemat

  Tajemné kasematy na hradě Špilberku lákají každý rok desítky tisíc návštěvníků. Co je pravdy na pověrách o kasematech? Čtěte dále. Nebo se rovnou přijďte podívat.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno