Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Od soboty 1. října opět přecházíme na zimní otevírací dobu. Co to znamená? Kasematy, rozhledna i jihozápadní bastion mají otevřeno od úterý do neděle a stálé expozice jen o víkendech – vždy od 9 do 17 hodin. Tento čas platí i pro dočasné výstavy: Vysílá studio Brno má otevřeno každý den, Mystery of Memory od úterý do neděle.

Aktuality

 • vas-kp-nahled

  Vašulkův videoart přiblíží komentovaná prohlídka

  Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy Bohuslav Woody Vašulka: Mystery of Memory. Světem videoartu vás v úterý 11. října od 16.30 provedou kurátoři Ilona Víchová a Tomáš Ruller.

 • foto_web

  Civilizované bývanie pre každého.
  Jan Vaněk (1891–1962)

  Srdečně zveme na výstavu do Slovenského národního muzea v Bratislavě, na které jsme se podíleli. Výstava o tvorbě architekta Jana Vaňka je v Bratislavě k vidění od 5. října 2016 do 2. dubna 2017.

 • svk nahled

  DO KASEMAT S NÍM!

  Zažít kasematy trochu jinak – v noci a jako vězeň? Teď máte šanci, přidali jsme dokonce ještě jeden termín. Zveme vás na tematické nocování v kasematech s překvapením o sobotách 17. a 24. září a 15. října. Odvahu s sebou!

 • IMG_9718

  Skutečná podoba Jošta Lucemburského odhalena

  Od 29. června je v Muzeu města Brna na hradě Špilberku k vidění busta Jošta Lucemburského, která byla vytvořena pomocí nejmodernějších digitálních metod a která ukazuje jeho nejpravděpodobnější podobu.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové Brno