Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z technických důvodů nelze v současné době hrát hru Příběhy z Kasemat. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Aktuality

 • IMG_0168

  Jarní prázdniny s Muzeem města Brna

  Baví vaše děti historie či tvoření? Pokud vymýšlíte zábavný program na jarní prázdniny, zveme vás k nám. Od 11. do 14. února 2019 chystáme několik akcí a programů na hradě Špilberku a na Měnínské bráně.

 • 1918 IIlogo

  Prodlužujeme výstavu o roce 1918 až do 3. března!

  100 let od konce první světové války a vzniku Československé republiky je tak zásadní výročí, že naše výstava o těchto historických událostech si zaslouží prodloužení. Na Špilberku ji tedy můžete navštívit až do 3. března 2019!

 • kalendars

  Kalendář na rok 2019:
  Brněnská meziválečná architektura

  Skvosty brněnské meziválečné architektury v dobových fotografiích Rudolfa Sandala můžete obdivovat po celý rok 2019 v našem novém kalendáři. Zakoupíte jej na hradě Špilberku a na vile Tugendhat.

 • rekl hračky 025 foto Milos Strnad

  Muzeum hraček na Měnínské bráně

  S jakými hračkami si hrávaly dřívější generace? A jaké příběhy jejich hračky prožily? O tom je expozice Muzea hraček na Měnínské bráně. Otevřená je pro vás vždy od čtvrtka do pondělí od 10 do 17 hodin.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno