Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřena brána od ulice Husovy a kryté schodiště v "tunýlku". Jediný možný vstup do areálu hradu je vjezdovou branou ze směru od ulice Gorazdovy. Z důvodu dokončování dalších oprav zatím není možné parkování na severní kurtině. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.


Aktuality

 • KNM

  Příběhy z kasemat

  Vydejte se do kasemat na novou hravou zážitkovou prohlídku: čeká vás rozšířená realita, historické příběhy i šifry. Objednejte si prohlídku pro váš tým!

 • panely-084

  Brněnská historie pod elektronovým mikroskopem

  Pojďte se podívat na unikátní snímky našich cenných exponátů pořízené pomocí elektronové mikroskopie. Malá výstava přímo venku na dělovém bastionu Špilberku je vám přístupná od 21. května každý den zdarma.

 • Kasematy 13.9

  Legendy špilberských kasemat

  Tajemné kasematy na hradě Špilberku lákají každý rok desítky tisíc návštěvníků. Co je pravdy na pověrách o kasematech? Čtěte dále. Nebo se rovnou přijďte podívat.

 • rekl hračky 025 foto Milos Strnad

  Muzeum hraček na Měnínské bráně

  S jakými hračkami si hrávaly dřívější generace? A jaké příběhy jejich hračky prožily? O tom je expozice Muzea hraček na Měnínské bráně. Otevřená je pro vás vždy od čtvrtka do pondělí od 10 do 17 hodin.

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno