Navigation
 • Hrad a pevnost Špilberk

 • panorama hradu


UPOZORNĚNÍ: Právě probíhá oprava prostoru před východním přístavkem hradu Špilberku a z toho důvodu není možný průchod na severní kurtinu ani parkování na ní. Rekonstrukce má být hotova již brzy. Omlouváme se za komplikaci a děkujeme za pochopení.
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu rekonstrukce je uzavřen vstup do hradu z Husovy ulice (kryté schodiště v tunýlku). Jediný vstup do hradu je hlavní vjezdovou bránou od Gorazdovy ulice. Děkujeme za pochopení! Více informací zde.

Aktuality

 • NF2017_MBudikova_013

  Flamenkový galakoncert Ibérica 2018 na Špilberku

  Festival IBÉRICA má letos už 15. ročník! Jeho flamenkový galakoncert včetně španělských vín a iberoamerické kuchyně vás čeká v pátek 29. června na hradě Špilberku od 18 hodin.

 • IMG_3366

  Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl

  Vandrovali hudci 2018 – i letos vás zveme na hrad Špilberk na společné vystoupení Jiřího Pavlici a Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou. Koná se ve středu 27. června od 19 hodin.

 • IMG_9742

  Provázek na hrad! 2018

  Divadlo Husa na provázku se už po čtvrté vrátí na hrad Špilberk zahrát si na čerstvém vzduchu. A čerstvý bude letos i repertoár! Nenechte si ujít divadelní festival Provázek na hrad! Koná se od 23. do 28. června 2018 na letní scéně hradu Špilberku.

 • IMG_5334

  Opera na Špilberku 2018

  Budova Janáčkova divadla se zatím opravuje, Národní divadlo Brno proto v červnu a červenci odehraje to nejlepší ze svého operního repertoáru na hradě Špilberku. Těšte se na Verdiho, Bizeta, Mozarta nebo Pucciniho pod širým nebem!

Možnosti prohlídek

vstupneNa hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. Špilberk byl totiž přebudován na pevnost a dnes je sídlem muzea. Proto zde kromě expozic a výstav můžete navštívit kasematy, jihozápadní bastion a rozhlednu.

Více informací

Otevírací doba

Na Špilberku se střídá otevírací doba letní (od 10 do 18 h) a zimní (od 9 do 17 h). Další podrobnosti a informace o otevírací době dočasných výstav najdete zde na stránce.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vyberte si z klasického, zlevněného nebo rodinného vstupného. Liší se i podle okruhů, výstav a expozic. Za zvýhodněnou cenu si také můžete projít úplně všechno, co hrad Špilberk nabízí.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se dostanete různými cestami – stačí vždy mířit nahoru. Ať už zvolíte vlastní nohy, auto nebo MHD, mějte na paměti, že kvůli rekonstrukci je právě průchozí pouze brána směrem od ulice Gorazdovy.

Více informací

Kasematy

O nové Brno