Navigation
 • Hrad Špilberk

 • Špilberk - letecký pohled


Aktuality

 • najzarka web

  Lucemburská májová noc

  Zažijte romantiku z doby Karla IV. Přijďte si 28. května od 19h poslechnout středověkou hudbu, verše a ochutnat dobovou kuchyni, to vše pod širým nebem s nejkrásnějším výhledem na Brno.

 • etour obr

  Elektromobily se zastaví na Špilberku

  Rallye šetrných aut na elektřinu zamíří i do Brna! Desítka posádek eTour Europe se 7. května po 11. hodině sjede na hradě Špilberku. Pojďte se seznámit s elektromobily a projet se.

 • bitva-na--chlumu-2010--18

  Muzejní noc 2016 na Špilberku

  Během letošní Brněnské muzejní noci na Špilberku se přenesete do roku 1866 a města Brna, které obléhají pruská vojka. Tak nezapomeňte 21. května na hradě!

 • rekl hračky 015 foto Milos Strnad

  Vyprávění o osudech hraček

  Již 7. 5. 2016 v 15.00 další program pro děti v Měnínské bráně. Tentokrát zaměřený hlavně na hravou dílničku.

Možnosti prohlídek

vstupneV současné době si návštěvníci mohou vybrat z více variant prohlídek. Možnosti prohlídek jsou uzpůsobeny tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit pro sebe tu nejideálnější variantu
– od rodin s dětmi až po seniory.

Více informací

Otevírací doba


Otevírací doba je přizpůsobená požadavkům návštěvníků. a je různá pro různé části hradu. Na stránce jsou rovněž uvedeny změny otevírací doby, které se vztahují k pořádaným akcím na hradě Špilberk.

Více informací

Vstupné

vstupne

Vstupné se liší podle částí hradu, prohlídkových okruhů a výstav a expozic. Nabízíme také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory.

Více informací

Kudy na Špilberk

Na hrad Špilberk se můžete dostat různými cestami,záleží, kde se nacházíte a jakou formu přepravy zvolíte. Díky dispozici hradu, který je dobře viditelný ze všech koutů Brna a navigaci, kterou naleznete níže, na hrad Špilberk s jistotou dorazíte.

Více informací

Kasematy

O nové BrnoTop